Úvod / Windows / Súbory / Ako otvoriť súbor torrent?

Ako otvoriť súbor torrent?

V tomto návode sa dozviete ako otvoriť súbor s príponou .torrent a na čo tieto súbory slúžia.

Na čo slúži súbor s príponou .torrent?

Torrenty sú malé súbory, ktoré v sebe obsahujú informácie k stiahnutiu ďaľšich súborov napríklad videí, fotiek, pesničiek, programov atď… Funguje na princípe sťahovania dát z viacerých zdrojov = čím viac ľudí má daný súbor (videá, programy, atď…) cez tento torrent stiahnutý, tým väčšia je aj rýchlosť sťahovania. V podstate sťahujeme súbor od ľudí ktorý ho už stiahnutý majú, alebo už majú stiahnutú nejakú časť.

Ako otvoriť súbor s príponou torrent?

1.) Súbor s príponou rar otvoríme pomocou programu uTorrent. Stiahneme ho kliknutím na tlačídlo Get uTorrent a následne na “Free download”. Program nainštalujeme.

2.) Teraz nám už len ostáva stiahnuť torrentový súbor na niektorých stránkach. Veľmi obľúbená je v poslednej dobe česká stránka www.cztorrent.net, kde je však nutná registrácia. Keď stiahneme súbor s príponou .torrent, stačí ho už len otvoriť, potvrdiť sťahovanie kliknutím na OK, prípadne odškrtnúť súbory ktoré nechceme aby sa stiahli.
Sťahovanie torrentov

3.) Ak sa nám torrenty sťahujú pomaly, môže pomôcť obmedzenie rýchlosti uploadovania (odosielania). Toto nastavenie nájdeme v nastaveniach / možnosti / rýchlosti a tu vyplníme kolonku Max odosielanie napríklad na hodnotu 10 a potvrdíme tlačídlom OK
Sťahovanie torrentov

V prípade problémov, nejasností, zanechajte komentár.

3 komentáre

  1. Ked chcem stiahnut subor viac ako 5 GB napíše mi Chyba: súbor presahuje limit velkosti súborového systému (Write to disk). Kde sa to dá opraviť?

    Vďaka

  2. ako mozem odosielat veci aj ja musim to niekde aktivovat????

x

Check Also

Ako odstrániť nezmazateľné súbory

V tomto návode sa dozviete, ako odstrániť súbory ktoré nejdú zmazať bežným ...

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

TOPlist