Úvod / Ostatné / Obrázky / Naskenovaný text do editovateľnej podoby

Naskenovaný text do editovateľnej podoby

Strávili ste dlhý čas prepisovaním článkov z kníh, či novín len kvôli malej úprave textu? Zbytočne. V tomto návode si ukážeme spôsoby, ako si túto zdĺhavú prácu uľahčiť.

Čo budeme potrebovať?

  • program alebo webovú službu ktorá za nás túto prácu urobí
  • naskenovaný, alebo ofotený dokument v čo najlepšej kvalite

Postup:

Uvediem tú ľahšiu, no možno menej efektívnejšiu možnosť a to použitie webovej služby. V opačnom prípade odporúčam špičku v tejto oblasti a to platený program ABBYY FineReader, ktorý je možné bezplatne stiahnuť a vyskúšať zo stránky abbyy.com

1.) Pripravíme si naskenovaný, alebo stiahnutý obrázok s textom, ktorý chceme ďalej upravovať.

2.) Pôjdeme na stránku s touto službou www.newocr.com

3.) Nahráme obrázok cez tlačídlo “Vybrať súbor”, alebo použijeme webovú adresu obrázka napr. “http://www.nieco.sk/obrazky/obrazok1.jpg” a klikneme na modré tlačídlo “Preview”.

4.) Počkáme kým služba spracuje našu požiadavku. Po dokončení sa náš obrázok zobrazí na stránke. Klikneme do obrázka a vyznačíme časť s textom.

5.) Ak máme vyznačenú časť obrázka na ktorej sa nachádza text, klikneme na modré tlačídlo “OCR” a počkáme kým stránka spracuje našu požiadavku.

6.) Po spracovaní sa nám text zobrazí už v editovateľnej podobe. Môžeme ho skopírovať do nášho dokumentu pomocou CTRL+C a CTRL+V pre vloženie, alebo stiahnuť cez tlačidlo “Download”. Na výber máme 3 formáty: textový dokument (txt), wordový dokument (doc) a adobe acrobat (PDF)

x

Check Also

Ako vytvoriť gif z youtube videa

Určite všetci poznáte animované obrázky s príponou .gif, ktoré sa stávajú čoraz ...

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

TOPlist