Úvod / Užitočné / Zmena jazyka a rozloženia klávesnice

Zmena jazyka a rozloženia klávesnice

V tomto návode sa dozviete ako zmeniť rozloženie a jazyk klávesnice vo Windows 7. Určite sa vám už párkrát stalo že sa klávesnica sama prepla z QWERTY rozloženia na QWERTZ a naopak. Výsledkom bola napr. zámena písmen Y za Z, atď…

Postup na zmenu rozloženia klávesnice:

1.) Klikneme na ikonku klávesnice alebo znaku (SK) pravým tlačidlom myši a z kontextovej ponuky klikneme na “Nastavenie“. Ikonky nájdete vpravo dole na lište pri hodinách.
zmena-klavesnice-1
zmena-klavesnice-2

2.) Otvorilo sa nám okno “Text. služby a vstup. jazyky“. Tu sa dajú jednotlivé rozloženia klávesnice pridávať a odoberať. V mojom nastavení je navyše Slovenské rozloženie. Keďže používam výhradne rozloženie QWERTY, rozhodol som sa, že Slovenské rozloženie odstránim.

Pre odstránenie rozloženia klávesnice klikneme na rozloženie ktoré chcem odobrať (v mojom prípade Slovenské) a následne klikneme na tlačidlo “Odstrániť“.
zmena-klavesnice-3

3.) Odstrániť môžete aj celý jazyk a nechať si napríklad len Slovenčinu.
Nezabudnite ešte nastaviť predvolený jazyk (ak používate dva jazyky). Predvolený jazyk sa bude vždy používať prednostne, takže by sa vám nemali stať žiadne nechcené preklepy.
zmena-klavesnice-4

4.) Teraz stačí nastavenia už len potvrdiť kliknutím na tlačidlo “OK“. Jazyky a rozloženia klávesnice môžete prepínať pomocou klávesovej skratky ľavý SHIFT + ALT.

x

Check Also

Ako nainštalovať Windows 7 na počítač

V tomto návode sa dozviete ako nainštalovať systém Windows 7 na počítač ...

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

TOPlist