Úvod / Internet / Ako hrať hry cez lan po internete

Ako hrať hry cez lan po internete

Chcete si zahrať sieťovú (lan) hru s kamarátom po internete bez toho aby ste museli sedieť vedľa seba? V tomto návode ukážem niekoľko spôsobov ako sa to dá.

Čo budeme potrebovať?

  • hru, ktorá obsahuje sieťový (lan) mód napr. Warcraft III
  • program na vytvorenie virtuálnej siete napr. Hamachi, Tunngle, Garena

Hamachi, Tunngle, Garena

Hamachy je program, ktorý slúži na vytvorenie vlastnej virtualnej siete v sieti internet. Ak sa k Vám do takejto siete niekto pripojí, budú sa Vaše počítače chovať akoby ste sedeli v jednej miestnosti a boli ste navzájom prepojený sieťovým káblom. Jedna z výhod programu Hamachi je možnosť vytvoriť si vlastnú sieť v ktorej Vás nikto nebude rušiť, ak nebude poznať heslo a názov siete. Cez tento program si zahráte ktorúkoľvek hru podporujúcu sieťovú hru. Na používanie programu nie je nutná registrácia.

Tunngle a Garena fungujú v podstate na podobnom princípe. Rozdiel je v tom, že miestnosti na hranie sú už vytvorené. Na garene sú dokonca rozdelené aj podľa národnosti, levelov hráčov (hraním získavate skúsenosti a následne levely), máp, atď… Tunngle je skôr zameraný na viacero druhov hier. Výhodou je, že nemusíte poznať žiadne heslo a môžete si zahrať aj s hráčmi ktorých nepoznáte. Nevýhodou týchto dvoch programov je nutná registrácia účtu, pod ktorým sa budete do siete prihlasovať.

Hamachi – návod

1.) Najskôr budeme musieť stiahnuť program “Hamachi”. Po novom ho nájdete pod názvom “LogMeIn Hamachi”. Program stiahnete na stránke stahuj.centrum.cz alebo z oficiálnej stránky secure.logmein.com

2.) Teraz stiahnutý program Hamachi nainštalujeme a spustíme.

3.) Ak máme program “LogMeIn Hamachi” spustený, klikneme na veľké modré tlačidlo “Power On”, ktoré nás prihlási do siete.
LogMeIn Hamachi

4.) Teraz buď založíme novú sieť, alebo sa pripojíme už do existujúcej siete. V hornom menu klikneme na “Network” a pre vytvorenie novej siete na “Create a new network”, pre napojenie sa do už existujúcej siete na “Join an existing newtwork”.
LogMeIn Hamachi

LogMeIn Hamachi

LogMeIn Hamachi

5.) Ak ste si vytvorili vlastnú sieť, alebo ste sa pripojili do už existujúcej siete, malo by to vyzerať takto. Aby všetko fungovalo tak ako má, mala by byť vedľa Vášho nicku zelená gulička.

Tunngle – návod

1.) Program Tunngle stiahnete na stránke tunngle.net v sekcii download. Program je samozrejme dostupný zdarma.

2.) Tunngle nainštalujeme ako každý iný program, nezabudnite však potvrdiť nainštalovanie ovládača kliknutím na tlačidlo inštalovať. Po inštalácii bude program pravdepodobne chcieť reštartovanie počítača.
Tunngle

3.) Po spustení programu sa nás Tunngle opýta či chceme nastaviť slovenčinu ako hlavný jazyk programu. Ak chcete môžete túto akciu potvrdiť. Potom bude potrebné slovenčinu vybrať v zozname a potvrdiť.
Tunngle

4.) Teraz bude potrebné zaregistrovať si účet, bez ktorého by sme sa do siete Tunngle nedostali. Účet si zaregistrujete na tejto stránke.

5.) Ak ste sa úspešne zaregistrovali, môžete sa prihlásiť do siete tunngle. Kolonky na zadanie prihlasovacieho mena (username) a hesla (password) nájdete v programe úplne na spodku. Po zadaní už len stačí kliknúť na tlačidlo “Login” a počkať kým nás program prihlási do siete.
Tunngle

6.) Po prihlásení sa, si z pravého menu “Prehliadač siete” vyberieme žáner hry a potom hru samotnú. Ak poznáme hru ktorú chceme hrať, zadáme ju do vyhľadávača a potvrdíme klávesou enter. Po vybratí hry sa nám zobrazí zoznam miestnosti s počtom ľudí online. Pre vstúpenie do miestnosti na miestnosť dvakrát klikneme.
Tunngle

7.) Po vstúpení do miestnosti budeme ešte musieť nastaviť cestu k .exe súboru hry z adresára s hrou. V príklade sa budem zaoberať hrou Warcraft III. Do akého adresára ste hru nainštalovali by ste mali vedieť…
Tunngle

Tunngle

Tunngle

8.) Ak ste všetko nastavili správne, stačí opäť kliknúť na to isté tlačidlo ako v kroku 7, cez ktoré ste nastavovali cestu k hre. Po kliknutí sa vám hra spustí. V hre kliknete na sieťová hra, alebo lan game,.. a môžete sa na niekoho pripojiť, alebo hru založiť.
Warcraft

Warcraft

4 komentáre

  1. neviem co to je ale mne to hamachi vobec nechce ist furt ma hadze na web LogMeIn ze mam vytvorit ucet priamo na webe.Takze ziadam o lepsiu radu toto mi hamachi nikdy nerobilo co to robi teraz

    • Zdravím, je možné že po novom je nutná registrácia na ich webe LogMeIn, momentálne to však nemám vyskúšané. Odporúčam vyskúšať program GameRanger, ktorý je na hranie hier po internete priamo vytvorený.

  2. Ďakujem za radu pomohlo

  3. Zdravím , chcem sa spýtať. Nainštalovala som si tunngle podla Vášho návodu , všetko ok. Ked som zapla warcraft – LAN síťová hra – nenabehnú mi hry na sieti. Prečo ?

x

Check Also

Ako skopírovať text z obrázka priamo v prehliadači

Prednedávnom som narazil na zaujímavý projekt, ktorý sa zaoberá kopírovaním textu z ...

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

TOPlist