Úvod / Internet / Ako odhaliť fake profil na pokeci

Ako odhaliť fake profil na pokeci

Určite všetci poznáte stránku pokec.sk na ktorej sa okrem normálnych ľudí nachádza aj kopa “Fake” profilov. V tomto návode by som chcel ukázať pár trikov, ako nepravý podvodný profil odhaliť.

Chcel by som zdôrazniť, že neexistuje stopercentný spôsob ako podvodníka odhaliť. Pokiaľ je však podvodník trošku počítačovo zdatnejší a má dostatok inteligencie, je takmer nemožné ho odhaliť. No takýchto ľudí nie je až tak veľa, aspoň na pokeci… Návod je univerzálny a dá sa použiť aj na iných portáloch, weboch ako facebook, atď…

Odhalenie fake fotografie pomocou googlu

Pomocou nástroja Google Images sa dá odhaliť, na ktorých ďaľších stránkach sa fotografia vyskytuje. Niekedy google vyhodí odkazy aj na facebook, alebo niekoľko pokecových profilov.

1.) Budeme potrebovať odkaz na fotografiu. Klikneme na fotografiu v profile pravým tlačidlom myši a vyberieme možnosť “Kopírovať adresu URL obrázka”

2.) Otvoríme stránku so službou Google Images

3.) Tu klikneme na ikonku Fotoaparátu. Otvorí sa nám okno kde vložíme adresu URL obrázka a potvrdíme stlačením klávesy Enter.

4.) Vo výsledkoch vyhľadávania by sa mali zobraziť výsledky so stránkami, na ktorých bola fotografia použitá.

Odhalenie fake fotografie pomocou vlastností

Tento spôsob sa dá tiež občas použiť. Niektoré stránky, ako napríklad pokec.sk umožňujú stiahnuť “originál” fotky. Všimnite si že som dal originál do úvodzoviek a tu je práve ten chyták. Každá fotografia odfotená či už mobilom, alebo fotoaparátom skrýva v sebe informácie o type zariadenia, ktorým bola nasnímaná.

Môžete si to schválne vyskúšať na vlastnej neupravenej fotografii. Klikneme na fotografiu pravým tlačidlom a z ponuky vyberieme “Vlastnosti”. Otvorí sa nám okno s vlastnosťami kde klikneme na “Podrobnosti”. Tu sa zvyčajne nachádzajú informácie o zariadení, programe v ktorom bola fotka upravovaná atď… Pri “Fake” fotkách takéto niečo zvyčajne nenájdete.

Odhalenie nepravého profilu ďalšie tipy

  • Malé fotografie v albume
  • Nevyplnený profil
  • Moc preretušované fotky
  • Žiadni priatelia, alebo len pár priateľov s podobne vyplneným profilom
  • Žiadne komentáre k profilu
  • Žiadne komentáre na nástenke
  • Žiadne albumy s fotografiami
  • Albumy len s obrázkami – bez fotografií
  • Zamknuté albumy s nevhodnými názvami
x

Check Also

Ako skopírovať text z obrázka priamo v prehliadači

Prednedávnom som narazil na zaujímavý projekt, ktorý sa zaoberá kopírovaním textu z ...

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

TOPlist