Úvod / Windows / Oprava, obnova / Port práve využíva iná aplikácia FIX

Port práve využíva iná aplikácia FIX

Program ktorý ste používali zrazu nefunguje kvôli problému že daný port už využíva iná aplikácia. Ako teda zistím ktorý program tento port používa a ako ho vypnem? To sa dozviete v tomto článku.

Príklad z praxe:

Webový server apache používa port 443, no tento port používa aj program VMware. Program WMware spúšťa pri štarte počítača niekoľko procesov a jeden z nich používa práve port 443. Problém nastane ak chcete spustiť webový server Apache (napr. cez wamp, xampp) ohlási sa chybová hláška “Apache port:443 is being used by another application.” Ako teda zistím ktorá aplikácia momentálne používa tento port?

Postup

1.) Klikneme na ponuku “Štart”, do vyhľadávača napíšeme “cmd.exe” a otvoríme ho.
windows-cmd-as-administrator

2.) Otvoril sa nám príkazový riadok do ktorého vpíšeme “netstat -aon | findstr 0.0:443”. Číslo 443 nahraďte portom vašej aplikácie a potvrďte klávesou Enter. Vypíšu sa nám nejaké údaje, kde nás bude zaujímať práve číslo za slovom LISTENING.
cmd-aon-findstr
3.) Teraz otvorte “Správcu úloh” cez klávesovú skratku ctrl + shift + esc. Tu kliknite v hornom menu na “Zobraziť” a potom na “Vybrať stĺpce”.
spravca-uloh-zobrazit-pid

4.) V okne ktoré sa otvorilo zaškrtnite položku “Identifikátor procesu (PID)” a potvrďte OK.
identifikator-procesu-pid

5.) Teraz v okne správcu úloh ešte zaškrtnite “Zobraziť procesy všetkých používateľov”. Teraz už len stačí nájsť číslo procesu, ktoré ste získali v kroku 2. tohto návodu. Nájdete ho v kolonke “Identifikácia procesu” (kliknutím zoradíte čísla podľa veľkosti). Ak ste našli proces s číslom z kroku 2., stačí naň už len kliknúť pravým tlačidlom a vybrať “Ukončiť proces”.
ukoncit-proces-pid

x

Check Also

Ako nainštalovať Windows 7 na počítač

V tomto návode sa dozviete ako nainštalovať systém Windows 7 na počítač ...

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

TOPlist