Úvod / Windows / Vylepšenie plochy vo windows

Vylepšenie plochy vo windows

Chcete si skrášliť a vylepšiť pracovnú plochu? Nebavia Vás už tie staré windows widgety a škaredé hodiny? Potom vyskúšajte tento návod.

Pomocou tohto návodu budete môcť upraviť vzhľad hodín na pracovnej ploche, pridať rôzne widgety ako predpoveď počasia, rss čítačku, rýchle spustenie programov, prehrávač hudby, atď… Dizajn widgetov si upravíte ako len budete chcieť z veľkého množstva tém dostupných zdarma.

Náhľady upravenej pracovnej plochy

Postup:

1.) Na úpravu plochy budeme využívať program Rainmeter, ktorý stiahnete zo stránky rainmeter.net. Po stiahnutí program nainštalujeme.

2.) Po inštalácii by sa mal program rainmeter sám spustiť. Na ploche by sa nám mali zobraziť už nejaké tie základné widgety ako hodiny, využitie procesoru, disku, ram, atď… Ak chceme nejaký widget deaktivovať, klikneme naň pravým tlačidlom myši a z kontextovej ponuky vyberieme “Deaktivovať skin”.
Rainmeter

3.) Ak chceme pridať nejaký widget, klikneme pravým tlačidlom myši na hociktorý widget na ploche a v kontextovej ponuke prejdeme na “Illustro”. Tu máme na výber niekoľko widgetov ktoré má daná téma v balíčku. Ja som si zvolil widget na vyhľadávanie v googli.
Rainmeter

Rainmeter

Ako nainštalovať tému v rainmeter

1.) Najskôr stiahneme nejakú tému s príponou .rmskin . Ja som stiahol tému ABP suite

2.) Teraz otvoríme dvojklikom stiahnutú tému s príponou .rmskin a klikneme na tlačidlo “Install”. Po nainštalovaní by sa mala téma automaticky prenastaviť.
Téma

3.) Rôzne nastavenia sa dajú vykonávať aj cez hlavné okno programu. Na lište medzi ikonkami programov by sa nám mala objaviť ikonka s kvapkou. Klikneme na ňu a následne by sa nám malo otvoriť okno s nastaveniami programu.
Rainmeter

x

Check Also

Ako nainštalovať Windows 7 na počítač

V tomto návode sa dozviete ako nainštalovať systém Windows 7 na počítač ...

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

TOPlist